ısı gider paylaşımı

Isı Gider Paylaşımı

Isı Paylaşım Sistemleri

Bu sistem merkezi sistem binalarda her Dairenin ihtiyaç duyduğu ve kullandığı ısının ölçülerek kullanılan ısı kadar yakıt ücreti ödenmesi sağlamaktadır. 5627 sayılı kanunla Mayıs 2012 tarihinden itibaren merkezi ısıtma sistemli eski ve yeni tüm binalarda Isı pay ölçer kalorimetre sistemi ile paylaşımı yapması mecburidir. Bu kanunun Çıkma sebebi Dünyada ve ülkemizde Enerji Darboğazı yaşanırken israfı engelleyerek % 35 ülke genelinde Tasarrufu Sağlamaktır. örneğin Almanyada Bu sistem 50 yıldır uygulanmaktadır. Ülkemizde Bu kanun ile 3 milyar Dolar Tasarruf Öngörülmektedir. 2012 Yılından itibaren Şirketimizin Isı Paylaşım hizmeti verdiği binaların %46 ile %55 ArasındaTasarruf yaptığı görülmüştür. Hedefin çok üzerinde Tasarruf yapılmasının ana sebepleri enerji verimliliği hakkında seminerler verilmesi ile kullanım hatalarının engellenmesi, Kazan Bakımı, yakılması verimi konularında Şirketimizin direk olarak ilgilenmesi ve sorunların giderilmesi olarak görülmüştür. Şirketimiz Isı Payölçer taktığı ve Isı Paylaşımını Yaptığı Binalara, bir önceki yıla oranla %40 Tasarruf Edeceği Garantisini vermektedir.

Kanun Hakkkında detaylı Bilgi için "5627 Sayılı Kanun Sayfasına Gidiniz"

Mert Isı Paylaşım

2010 Yılından itibaren Tüm Müşterilerimize Enerji Yönetimi ve Enerji Verimliliği hususunda Teknik Destek vermekteyiz. Niğde de 1,5 Milyon Dolar Enerji Tasarrufu Yaptırdık.

Isı Paylaşım Sisteminde Konforumuz bozulacak mı ?

Merkezi sistem binalarda Isı Paylaşımı sistemi bilindiği gibi zorunludur. Bu zorunluluk konforlu ısınma isteyenlere engel değildir. Sıcaklık kontrolü kullanıcının elinde olduğundan tüm mekanlar istenilen sıcaklıkta sabitlenir. Konforunuzdan hiçbir şey kaybetmezsiniz. asgari sıcaklık 15C iken üst sınır kullanıcaıların konforuna göre ayarlayabilir.

Binamızda Tüm Peteklerimi 22 C de Konforlu kullanımda ne kadar Faturamız Gelir?

Eski Sistemde daireler kontrolsüz ısındığından orta katlar 24-26 C olurken pencere açmakta idi, üst katlarda ancak 18-19 C ısı elde edebilmekte idi. Bina Genelindeki Sadece Pencere Açarak dışarı attığımız ısıyı kazanarak ve tüm mekanları 22 C yapılarak kontrollü ısınma yaparak Binamızda en AZ % 20 tasarruf yaparız.

Neden Mert Isı Paylaşım ? Farkınız Var Mı ? Isı Paylaşım Hizmetinizde Farkınız Ne ?

Mert Mühendislik olarak Müşterilerimizn Tasarruf yapmasını sağlamakta bire bir dairelerinde teknik destek vermekteyiz. insanımızı tasarruf hakkında bilinçlendirmekteyiz bu vesile ile bakanlığın ön gördüğü %35 tasarurun çok üzerinde tasarruf sağlatmaktayız. En az tasarruf eden binamız 2017-2018 yılında %46 en fazla tasarruf eden Binamız %62 tasarruf etmiştir. ayrıca arızalı cihazlara hemen müdahele edecek servis personelimiz manipilasyonları tespit edecek kalifiyeli personelimiz. ve son teknelojiyi Yazılım ve ekipman kullanmaktayız. Son Tekneloji Kendi Yazılımımızın Müşterilerimizin hizmetine sunarak, Müşterilerimizin Takdirini ve Beğenisini kazandık.

Teknik yeterliliği olmayan kişilerin bu işi yapması veya uzaktan okuma yapılan binaların geneli firmamıza geldiğinde , en az 3-4 cihazın arızalı olduğu , düşük tüketimli olanlara cihazın manipilasyon kontrolü yapılmadığı görülmüştür. Adaletin Hassas Terazizini Bilen bir Ekibiz. Kusursuz değiliz. En Az Kusurla Hizmet vermek Gayesindeyiz.

;
0 388 212 1696
Yenice Mh. Hazım Tepeviran Cd. 4/D Merkez /Niğde
Açık Olduğumuz Saatler
Pazar Hariç 9:00-17:30 Arasındadır.